Forma na kynutí chleba 2,5 kg hranatá

Kód: 6584
469 Kč / ks
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení

Velká hranatá forma na dokynutí těsta na chleba z kvasu i z droždí. Před vložením těsta do ošatky doporučujeme formu vysypat moukou. Usnadní se tím vyklápění z formy a vzor  zůstane na pečivu zachován. Do ošatky se vejde cca 2,5 kg těsta.

Rozměry: délka 40 cm, šířka 27 cm, výška 8 cm

Vzor: dno hladké, z boku pruhy

Barva: smetanová

Vyrobeno v Německu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Formy se vyrábějí v Německu ze 100% přírodních materiálů. Jako materiál se používá smrková dřevo.  Celulóza je smíchána s vodou a za pomoci vysokého tlaku je v příslušné formě voda vytlačena a ošatka vytvarována do požadovaného tvaru se vzorem nebo bez vzoru. Následně se ošatky důkladně suší, vyleští a jsou připraveny k prodeji.

Součástí smrkového dřeva je lignin,  při výrobě působí jako přírodní lepidlo. Během sušícího procesu se na ošatkách mohou objevovat žlutohnědé skvrny, které jsou známkou přítomnosti ligninu. Není to na závadu. Je to důkazem toho, že se jedná o zcela přírodní výrobek vyrobený s ohledem na ochranu přírody, bez použití chemikálií.

Jsou vhodné i na vlhčí druhy těst, formu stačí lehce vysypat moukou. Nikdy se v nich nesmí chleba péct.  Po použití stačí ošatku suchým kartáčem zbavit mouky a uložit na suché místo. Pokud je ošatka od těsta vlhká, necháme ji oschnout (lze ji vysušit i v troubě při velmi nízké teplotě).

Výhody:
*100% přírodní materiál
*vhodné na kynutí těsta z kvásku i z droždí
*originální výsledný tvar pečeného chleba
*skladné
*nenáročné na údržbu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: