Forma kulatá z dřevité celulózy na kynutí chleba 750 g spirála

Kód: 2113
269 Kč / ks
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
23.7.2024
Možnosti doručení

Kulatá forma z dřevité celulózy na dokynutí chleba a baget. Doporučujeme zejména na těsta zadělávaná kváskem.

Před vložením těsta do ošatky doporučujeme formu vysypat moukou a škrobem, usnadní se tím vyklápění z formy a vzor na dně ošatky zůstane na pečivu zachován.

Ošatka je určená pro chleba o váze cca 750 g.

Rozměry: průměr 21,5 cm, vnitřní průměr 18,9 cm, výška 7,5 cm

Vzor: spirála

Barva: smetanová

Vyrobeno v Německu.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Formy se vyrábějí v Německu ze 100% přírodních materiálů. Jako materiál se používá smrková dřevo.  Celulóza je smíchána s vodou a za pomoci vysokého tlaku je v příslušné formě voda vytlačena a ošatka vytvarována do požadovaného tvaru se vzorem nebo bez vzoru. Následně se ošatky důkladně suší, vyleští a jsou připraveny k prodeji.

Součástí smrkového dřeva je lignin,  při výrobě působí jako přírodní lepidlo. Během sušícího procesu se na ošatkách mohou objevovat žlutohnědé skvrny, které jsou známkou přítomnosti ligninu. Není to na závadu. Je to důkazem toho, že se jedná o zcela přírodní výrobek vyrobený s ohledem na ochranu přírody, bez použití chemikálií.

Tyto formy se používají na dokynutí chleba a baget. Jsou vhodné i na vlhčí druhy těst, formu stačí lehce vysypat moukou. Nikdy se v nich nesmí chleba péct.  Po použití stačí ošatku suchým kartáčem zbavit mouky a uložit na suché místo. Pokud je ošatka od těsta vlhká, necháme ji oschnout (lze ji vysušit i v troubě při velmi nízké teplotě).

Výhody:
*100% přírodní materiál
*těsto se v nich nelepí
*originální výsledný tvar pečeného chleba
*skladné
*nenáročné na údržbu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: