• 1 z 2
 

Krmítko pro veverky

 

Krmítko pro veverky vyvinuté ve spolupráci se Zelenou domácností a Záchrannou stanicí pro veverky Pinky. Nově doplněné o nerezové pítko.

Rozměry: výška 27 cm, šířka 28 x 27 cm, průměr misky na vodu 8 cm

Materiál: neošetřené borovicové nebo smrkové dřevo, plexisklo, nerezové doplňky

Vyrobené v České republice.

Dostupnost Momentálně nedostupné
739 Kč / ks
Kód produktu 583
Značka Zelená domácnost
Kategorie péče o živočichy v zahradě
Položka byla vyprodána...
 

Nový typ krmítka byl vyvinut ve spolupráci společnosti Zelená domácnost a manželů Soukupových, provozovateli vyhlášené Záchranné stanice pro veverky Pinky. Větší průhledná plocha, oproti běžným typům, by měla usnadnit veverkám nalezení krmítka a potravy v něm. Veverky velmi brzy přijdou na to, jak krmítko otevřít.

Díky zavírací stříšce (z plexiskla) je potrava uvnitř nedostupná pro ptáky, kteří obvykle veverkám na běžných krmítkách vše snědí. Otvírací stříška je konstruována tak, aby nemohla zůstat otevřená. Do krmítka tak nemůže napršet a má dostatečný přesah, aby šlo krmítko otevřít i odrostlejším mláďatům. Čelní průhledná stěna je odnímatelná a po jejím vyjmutí se krmítko snadno čistí. Vodorovné prkno před krmítkem je nyní prodlouženo, pro větší pohodlí veverek. 

S krmítkem od nás dostanete návod, čím veverky do zahrady přilákat. Krmítko může být plněno oříšky, jablky, slunečnicí, nevyloupanými ořechy.

Krmítko je možné pro prodloužení životnosti natřít ekologickou vodou ředitelnou barvou.

Veverky jsou milá stvoření. Pokud bydlíte v oblasti, kde se veverky alespoň občas vyskytují, je možné je nalákat na krmítko a pozorovat je při jejich pravidelných návštěvách. Zvláště v zimě je dokrmování veverek užitečné, protože v té době mají veverky nedostatek jídla. Přitom již v únoru rodí mláďata. Veverky jsou velmi zranitelné, a přestože jsou poměrně rychlé, u země je ohrožují hlavně psi. Proto doporučujeme umístit krmítko tak vysoko od země, aby k němu predátoři nemohli, ideálně na kmen stromu sousedícího s dalšími stromy. Je lepší umístit krmítko do stínu, kde se zbytky jídla v létě tak rychle nekazí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.