• 1 z 6
 

Dřevěný čmelín

 

Dřevěný čmelín  určený pro chov čmeláků na zahradě.

Tento typ čmelínů byl vyvinut ve spolupráci společnosti Zelená domácnost s odborníky pro chov čmeláků na zahradách a poskytuje bezpečný úkryt pro hnízdění čmeláků. 

Materiál:
Masivní dřevo o síle 3 cm (vícevrstvá deska AGROP), které zajišťuje dostatečnou tepelnou izolaci čmeláčího hnízda, odklápěcí střecha je z trvanlivé venkovní překližky, hrany jsou opatřeny zeleným ekologickým nátěrem. Uvnitř střechy je deska z 2 cm extrudovaného polystyrenu. Na horní straně střechy je vruty a lepidlem přidána deska z UV stabilního recyklovaného plastu. 

Se čmelínem od nás obdržíte teplodržnou náplň čmelína (surová bavlna), česno (barva žlutá), podrobný návod jak čmelín využívat.

Rozměry: vnitřní 25 x 25 x24 cm, vnější 37 x 31 x 30 cm, váha 7 kg

Dostupnost Vyprodáno
1 569 Kč / ks
Kód produktu 3411
Značka Zelená domácnost
Kategorie péče o živočichy v zahradě
Položka byla vyprodána...
 

Stejně jako včel i čmeláků v přírodě rychle ubývá. Přitom patří mezi nejvýznamnější opylovače na našich zahradách a polích. Čmeláci jsou velmi otužilí a jsou činní i v období, kdy včely ještě nelétají. Jsou tedy velmi vhodní pro opylení rostlin, které vykvétají brzy na jaře. Tímto čmelínem pomůžete přispět k jejich ochraně, z čehož bude mít prospěch i Vaše okolí. 

Tento výrobek byl vyvinut s odborníky pro chov čmeláků na zahradách a poskytuje bezpečný úkryt pro hnízdění čmeláků.  Střecha je nově chráněna před nepříznivým počasím nejen 2 cm deskou z extrudovaného polystyrenu, ale i  deskou z recyklovaného plastu.

Čmelín je vybaven větracím otvorem (žluté okénko), který je možné v případě chladnějšího počasí uzavřít. Ten slouží nejen k větrání, ale díky důmyslné konstrukci dvojitých, různě hustých sítěk i jako možná past na zavíječe, který je velkým nebezpečím pro čmeláka. Pro maximální zabezpečení hnízda čmeláků před zavíječem čmeláčím doporučujeme ke čmelínu dokoupit ochrannou klapku. Vstup do úlku je vybaven delší plastovou hadicí, která imituje přirozené vstupy do čmeláčích hnízd.
Přesahy střechy zajišťují její dostatečnou stabilitu. Mezery mezi přesahy a stěnami čmelínu umožňují vložení podložky pod hnízdo pro případnou snazší manipulaci s hnízdem.
Nohy čmelínu jsou opatřeny polohovacími šrouby, které slouží ke stabilnímu usazení úlu na podložku. Dále případně umožňují i usazení úlku do mističek s vyjetým olejem (při problémech s mravenci).
Čmelín se na zimu uklízí (čmeláci jsou přes zimu zahrabáni v zemi). Před úklidem ho doporučujeme vyčistit. 
Pro pozorování děje uvnitř čmelínu je také možné samostatně dokoupit pozorovací okénko z plexiskla se dvěma dřevěnými lištami.
Čmelín umístěte na stinné místo, které je chráněné před chladným severním a západním větrem. 

Všechny potřebné informace o chovu a ochraně čmeláků najdete na webu Čmeláci.cz    nebo Český čmelák.cz 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.