Domek pro užitečný hmyz

 

Domek se stříškou určený pro včelky samotářky a jiný užitečný hmyz (berušky, zlatoočka, škvory).

Materiál: FSC dřevo, bambusové tyčky, šišky, ze zadní strany nerezový háček k pověšení

Rozměry: výška 22 cm, šířka 11 x 8,5 cm

Barva: pastelově zelená, přírodní dřevo

 

Dostupnost Momentálně nedostupné
590 Kč / ks
Kód produktu 588
Značka Wildlife world
Kategorie péče o živočichy v zahradě
Položka byla vyprodána...
 

Ve vrchní části jsou otvory a trubičky různých průměrů, které slouží jako ideální úkryt k rozmnožování pro různé druhy včelek samotářek. Největší otvor v domku se může vyplnit třeba suchou trávou a slouží jako úkryt pro slunéčka (berušky) a další užitečný hmyz. V oblastech se strakapoudy doporučujeme domek dovybavit z čelní strany králičím pletivem, které chrání trubičky před vytaháním strakapoudy. Ti v nich hledají larvy a vajíčka jako potravu. Spodní část je naplněna šiškami. Tento úkryt vyhledávají hlavně zlatoočka – další výborní likvidátoři mšic. Na zimování takový úkryt využijí i slunéčka, škvoři a další užitečný hmyz.

Umístěte na teplé slunné místo chráněné před silným větrem. Možno pověsit na zeď nebo plot, ideálně 1–1,5 m nad zemí. Čelní stranu orientujte nejlépe na jihovýchod. 

Wildlife-World-LOGO (1)
Britská společnost Wildlife World je známá svojí láskou ke zvířatům a přírodě. Ve vlastní dílně vyrábí unikátní sortiment budek, domečků a krmítek a  věnuje se i osvětě a spolupráci s ekologickými organizacemi. Důsledně využívá ve výrobě jen certifikované FSC dřevo a ekologicky šetrné barvy a recyklovaný papír. Podporuje i organizace zabývající se ochranou klimatu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.