Jak používat ošatku ke kynutí chleba

Také pečete doma chleba? Pokud teprve začínáte, přinášíme několik rad, jak pracovat s proutěnou ošatkou na kynutí chleba, kterou můžete u nás zakoupit

Vzhledem k tomu, že se každá ošatka vyrábí ručně, nenajdete u nás dvě stejné. Každý kus je originál. Na výrobu ošatky se používají formy, konkrétní tvar a vzhled však dají ošatkám použité mokré proutky spojované malými hřebíčky ze zdravotně nezávadného materiálu. Po upletení ošatka sesychá a mezi jednotlivými proutky tak vznikají mezery. Výrobce však upozorňuje na velké výhody, neboť mezery mezi proutky podporují lepší kynutí chleba a zároveň dodají výslednému upečenému chlebu originální strukturu. Před vložením chleba stačí ošatku lehce vysypat moukou. Po použití pak ošatku vykartáčujte suchým kartáčem. Namáčejte minimálně. Pokud potřebujete nechat ošatku vyschnout, velmi se osvědčilo vložit ji do chladnoucí trouby.

P1130428P1130444

 

Recept na kváskový chléb bez hnětení

(vhodné pro ošatku na  700 g nebo 800 g)

*150 g žitné chlebové mouky (nebo žitné celozrnné)

* 300 g pšeničné chlebové mouky (nebo pšeničné hladké)

* 320 g vody

*2 lžičky soli

*5 g drceného nebo celého kmínu

Do velké mísy dejte lžičku kvásku a postupně přisypte obě mouky, sůl a kmín. Lehce promíchejte, přidejte zbytek vody a vše spojte v těsto. Není potřeba dlouho hníst. Hotové těsto přikryjte potravinářskou fólií a nechte odležet při pokojové teplotě přes noc (cca 12 hodiny) až těsto zdvojnásobí svůj objem.

Druhý den těsto vyklopte na vál, vytvarujte chléb a vložte do vysypané ošatky dokynout (2-3 hodiny). Mezitím vložte do trouby pečící nádobu s poklicí (nejlépe keramickou nebo skleněnou) a troubu vyhřejte na 240 stupňů. Vykynutý chléb opatrně vyklopte do rozpálené formy a ihned přiklopte. Takto pečte cca 22 minut, poté odklopte a dopékejte. Upečený chléb poznáte podle toho, že při poklepu zní dutě.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.