CO JE VAFLOVÁ LNĚNÁ LÁTKA A JAK O NI PEČOVAT

PROČ JSOU VAFLOVÉ RUČNÍKY Č. 1 V PÉČI O TĚLO

blog-waffle-linen-2 (1)

 


 

Vaflové ručníky nebo župany  jsou zpravidla vyráběny ze lnu nebo bavlny nebo z kombinace obou těchto materiálů. Pro vaflové látky je typická specifická vazba, díky které jsou výrobky z nich  měkké a nadýchané a dobře sají vodu.

Navy Waffle Towel by Linen Tales 1Terry Towels In

Výhody vaflových ručníků

Mnoho lidí miluje tento typ ručníků z mnoha důvodů, zde je několik z nich:

*velmi dobře sají vodu a zároveň rychle schnou, vaflový ručník tak vydrží svěží déle než ručník například z bavlny

*po každém praní jsou ručníky měkčí - lněná vlákna se během každého praní naruší, stávají se pružnější a výsledkem je ručník nadýchaný a měkký

*vaflový ručník během používání masíruje pokožku a odstraňuje odumřelé buňky, pokožka je pak svěží a vyhlazená

*lněné látky jsou skvělé pro citlivou pokožku, proto jsou skvělou volbou nejen pro dospělé ale i děti

*lněné ručníky jsou ideální na cesty - jsou lehké a snadno je zabalíte do svého zavazadla nebo tašky na pláž nebo do bazénu

blog-waffle-linen-103

 

Péče o vaflové látky

Ačkoli lněné ručníky nepotřebují extra péči, je třeba dodržet pár pravidel, aby sloužily co nejdéle. Lněné ručníky lze prát v ruce i v pračce, za použití nižší teploty, ideálně 30 -40 °C. Prací  prášky se doporučují jemné, bez bělidel. Bělidlo lze použít na bílé ručníky, ale nesmí obsahovat chlor.

Sušení je ideální na plocho na ručníku,  na vzduchu nebo na nízkou teplotu v sušičce prádla. 

DGDusty Blue Waffle Towel

Objevte s námi kouzlo těchto ručníků. Veškeré výrobky jsou vyráběny ručně v Evropě z velmi kvalitních látek, s nádhernými barvami, které se dají vzájemně kombinovat.  

www.linentales.com

Rodinný podnik usilující o navrácení lněných látek do moderních domovů. Hlavní myšlenkou je vytvářet výrobky, které jsou  estetické, praktické,  krásné a ekologické.  Lněné látky vysoké kvality jsou vyráběny přímo v Litvě - firma se snaží pokračovat v tradici lněné výroby, která v Litvě sahá několik set let zpátky.